петак, 14.04.2017, 21:54 -> 00:17
Извор: Танјуг
САД тестирале атомску бомбу без нуклеарног пуњења
Само дан након што су САД на Авганистан бациле највећу конвенционалну бомбу, познату као "мајка свих бомби", објављено је и да је недавно у Невади успешно тестирана атомска бомба Б61-12, без нуклеарног пуњења, преносе амерички медији.
Бомба је бачена да би се демонстрирао капацитет авиона Ф-16 да користи то оружје и да би се тестирале њене компоненте које нису нуклеарне, саопштили су званичници америчког ваздухопловства, објавила је агенција УПИ.
"Гравитациона бомба Б61-12 обезбеђује актуелни капацитет за америчке стратешке нуклеарне снаге које користе бомбардере као и типове авиона са дуалним капацитетом као подршку НАТО-у", рекао је један од званичника америчког ваздухопловства Пол Вог.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 8
Пошаљи коментар