петак, 14.04.2017, 12:03 -> 12:10
Извор: Танјуг
Кремљ: Сви да се уздрже од провокативних акција
Кремљ је саопштио да предност даје дипломатско решавање свих криза, укључујући и ону на Корејском полуострву, услед растућих тензија између Вашингтона и Пјонгјанга у вези нуклеарног програма Северне Кореје.
"Позивамо све земље да се уздрже од свих потеза који би могли да постану провокативни кораци", изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков, преноси Ројтерс.
Телевизија Ен-Би-Си њуз је раније објавила извештај о постављању два разарача САД 480 километара од обале Северне Кореје који имају могућност лансирања крстарећих ракета "Томахавк" на територију те земље и спремности тешких америчких бомбардера да делују уколико дође до напада.
Пентагон је одбио да коментарише на извештај те телевизије, рекавши да да не дискутује о будућим операцијама или "јавно спекулише о могућим сценаријима".
Министар спољних послова Кине Ванг Ји рекао је на конференцији са својим француским колегом Жан-Марк Ероом да: "Уколико рат избије, резултат је ситуација у којој сви губе и не може постојати победник".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар