четвртак, 06.04.2017, 08:20 -> 09:37
Извор: Танјуг
Евакуација и поплаве на Новом Зеланду
Стотине кућа је, после налета циклона Деби, поплављено у месту Еџкамп на новозеландском Северном острву где су спасиоци чамцима и тракторима евакуисали око 2.000 људи.
Локалне власти прогласиле су ванредно стање после пуцања насипа пред набујалим рекама услед обилних падавина изазваним циклоном Деби који је прошле недеље протутњао источним обалама Аустралије, где је настрадало шест особа.
Висина поплавног таласа достигла је два метра, преноси Би-Би-Си.
Више путева је затворено или одсечено због клизишта широм Северног острва.
На Новом Зеланду није пријављен ниједан смртни случај, али власти настављају потрагу за мушкарцем који је нестао у једној набујалој реци, пренси Ројтерс.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар