Ухапшена још једна особа због напада у Лондону

Британска полиција ухапсила је 30-годишњег мушкарца у Бирмингему због сумње да је повезан са нападом у Лондону у близини парламента, током којег су убијене четири особе, а 50 повређено.

Мушкарац је ухапшен због сумње да је учествовао у припреми терористичког акта, саопштила је лондонска полиција, а пренеле агенције.

Полиција је привела 12 особа од напада у среду, када је Халид Масуд најпре возилом покосио пешаке на Вестминстерском мосту, да би потом избо полицајца испред парламента, након чега је убијен, подсећа Ројтерс.

Међутим, девет особа је пуштено без предузимања додатних акција, додала је полиција.

Полиција настоји да утврди да ли је Масуд деловао сам, а истрага се фокусира на његову мотивацију, припрему и саучеснике.

У петак је полиција објавила фотографију нападача и позвала грађане да се јаве ако имају неке информације о њему или његовим саучесницима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом