петак, 03.03.2017, 22:27 -> 23:06
Извор: Бета
Ердоган: Немачка уточиште за терористе
Турски председник је оптужио Немачку што "толерише скупове Курда" које сматра терористима, додајући да би требало да се суди тој земљи јер прихвата и помаже "терористе".
Турски председник Реџеп Тајип Ердоган оптужио је Немачку да је "уточиште за терористе", док је за немачког дописника листа Велт притвореног у Турској рекао да је курдски сепаратиста и двоструки "немачки шпијун".
Ердоганове жестоке критике долазе пошто су немачке власти отказале три скупа подршке Ердогану и референдуму о увођењу председничког система у земљи.
"Спречили су да моји министри правде и екомоније говоре на скупу. Требало је и да се ја обратим путем видео-бима", рекао је Ердоган.
Турски председник је оптужио Немачку што "толерише скупове Курда", које сматра терористима, додајући да би требало да се суди тој земљи јер прихвата и помаже "терористе".
Немачко Министарство иностраних послова одмах је реаговало на Ердоганове оптужбе оценивши их као "апсурдне".
"То је апсурдно", наводи се у кратком саопштењу немачке дипломатије.
У Немачкој живи три милиона Турака и они представљају значајно бирачко тело за турске власти.
Немачка канцеларка Ангела Меркел, која се налази у посети Тунису, одбацила је раније данас турске оптужбе, заузврат критикујући слободу штампе у Турској где се у притвору налази дописник немачког листа Велт Дениз Јусел, оптужен за ширење "терористичке пропаганде".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар