четвртак, 02.02.2017, 16:36 -> 17:07
Извор: Танјуг
Избачен новинар који је поставио питање Марин ле Пен
На интернету је објављен видео-снимак на којем се види како обезбеђење из конференцијске сале избацује новинара који је поставио питање лидерки десничарског Националног Фронта Марин ле Пен.
Ројтерс наводи да није јасно шта је претходило инциденту у просторији Конгресног центра где су Марин Ле Пен окружили новинари и сниматељи који прате њену предизборну кампању.
На снимку се види како новинар Пол Ларутуру из сатиричног програма Квотидијен телевизије ТМЦ виче: "Пустите ме, шта је са слободом штампе", док га обезбеђење избацује из просторије.
Испред просторије такође је дошло до препирке у којој су учествовали новинар, сниматељ и припадници обезбеђења.
Национални фронт је саопштио да ова странка није одговорна за избацивање новинара са пословног форума којем је њихова лидерка присуствовала, већ да је то учинила служба обезбеђења Конгресног центра.
То је, међутим, демантовао сам Конгресни центар наводећи да њихово обезбеђење није деловало у тој зони.
Ларутуру је рекао да је реч о приватном обезбеђењу унајмљеном за потребе пословног форума, али да га је оно избацило по налогу једног званичника Националног фронта.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар