уторак, 24.01.2017, 16:42 -> 17:22
Извор: Бета
Парламентарни избори у Немачкој 24. септембра
Председник Немачке Јоаким Гаук најавио је да ће парламентарни избори бити одржани 24. септембра, што је претходно предложила Влада Немачке.
Јоаким Гаук је рекао да је прихватио предлог владе да избори буду одржани последње недеље у септембру.
Очекује се да ће на изборима националистичка странка Алтернатива за Немачку ући у парламент на таласу антиимигрантског расположења. Анкете им сада дају 12 одсто.
Канцеларка Ангела Меркел покушаће да добије четврти мандат на челу немачке владе, али је веома неизвесно ко ће бити у коалицији са њеним демохришћанима ако АфД узме значајан део гласова од других партија.
Демохришћани воде у анкети са 36 одсто подршке, а следе социјалдемократе, мањински партнер у влади, са око 21 одсто.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар