Ел Абади: Треба нам три месеца да елиминишемо ИД

Ирачки премијер Хајдер ел Абади је говорећи о борбама које се уз подршку коалиције на челу са САД воде за Мосул, истакао да је ирачкој војсци потребно само три месеца да у потпуности елиминишу ИД.

"Услови указују да је Ираку потребно три месеца да елиминише Даеш", рекао је Абади за ирачку телевизију.

Абади је раније изјављивао да ће Мосул бити заузет до краја годне, али да команданти спорији темпо операције образлажу тиме да цивили, који су углавном остали у својим кућама, уместо да изађу из града како се очекивало, морају бити заштићени.

Један амерички командант рекао је у понедељак за Ројтерс да ће ирачке снаге у наредним данима наставити офанзиву у оквиру нове фазе операција, при чему ће и амерички војници бити распоређени ближе линији фронта унутар града.

Мосул је највећи град који држи Исламска држава.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом