Јужна Каролина евакуише пола милиона људи због урагана

Гувернерка Јужне Каролине Ники Хејли рекла је у уторак да је прогласила ванредно стање због урагана "Метју", који је претходно усмртио три особе на Хаитију, а четири у Доминиканској Републици.

Власти америчке државе Јужне Каролине почињу евакуацију више од пола милиона људи, преноси АФП.

Очекује се да ће ураган ударити у обалу Јужне Каролине у суботу, при чему ће јачина ветра износити и до 160 километара на сат.

Ураган је у Доминиканској Републици усмртио четворо људи и оштетио 200 кућа, а власти су евакуисале 800 људи, саопштили су званичници.

Претходно је "Метју" на Хаитију однео три живота, преноси АФП.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом