УН: Стотине хиљада миграната спремно да крене ка Италији

Око 235.000 миграната у Либији спрема се да крене на опасан пут преко Медитерана ка Италији, чим околности то дозволе, наводи изасланик Уједињених нација Мартин Коблер.

У Италију је, према подацима министарства унутрашњих послова, од почетка године преко Медитерана стигло скоро 128.00 миграната, што је за пет одсто више него прошле године.

"На нашим списковима имамо 235.000 миграната који чекају прилику да крену за Италију, и они ће то учинити", рекао је Коблер у интервјуу за италијанску Стампу, преноси АФП.

Коблер је истакао да је Либији неопходан дијалог, стабилност и јединство.

"Јачање безбедности је најважније питање тренутно. Ако желимо јаку и уједињену армију, онда ће престати опасности од тероризма и трговине људима", додао је Коблер.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом