У једном дану спасено 3.000 миграната на Медитерану

После рекордних 6.500 миграната нађених у понедељак на Средоземном мору, спасилачке екипе су данас између обала Либије и Италије спасиле 3.000 људи, саопштила је италијанска обалска стража. Раст броја избеглица последица је тога што је време повољно за пловидбу.

"Око 3.000 миграната спасено је данас у 30 спасилачких и координисаних операција обалске страже", наводи се у саопштењу.

Наводи се да је после неколико релативно мирних недеља, више од 1.000 миграната пронађено у недељу, а у понедељак 6.500. На томе раде италијански и бродови Европске агенције за заштиту спољних граница (Фронтекс).

Та агенција навела је у априлу да је у Европу прошле године легално ушло милион миграната, а нелегално још око два милиона.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом