понедељак, 29.08.2016, 08:29 -> 11:13
Извор: Танјуг, Бета
Напад у Јемену, 60 мртвих
У самоубилачком нападу у кампу за обуку војске у Адену, другом по величини граду у Јемену, погинуло је најмање 60 људи, а 30 је рањено, саопштили су болнички извори. Одговорност за напад преузела Исламска држава.
Како преноси АФП, нападач је возилом улетео у групу регрута.
Ројтерс најводи да је нападач ударио у зграду на северу града коју користе припадници Народног отпора, локалних снага који су помогли војсци да из преестонице истера Хутије, које подржава Иран.
Локалне власти су потврдиле вест о нападу наводећи да је то један од највећих напада од почетка грађанског рата у Јемену. Одмах после напада огласили су се џихадисти из Исламске државе који су преузели одговорност.
У тој земљи трају сукоби након што је Саудијска Арабија започела војну интервенцију против побуњених Хута.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар