Поплаве у Западној Вирџинији, најмање 23 жртве

Најмање 23 људи изгубило је живот у поплавама које су погодиле америчку савезну државу Западну Вирџинију.

Десетине хиљада људи остале су без струје, а оштећено је или уништено више од 100 кућа, саопштио је гувернер Ерл Реј Томблин, пренео је АП.

Спасилачке службе су успеле да избаве на десетине људи који су остали заробљени због бујице на крововима својих кућа или у колима.

Гувернер је на конференцији за новинаре рекао да је фокус сада на операцијама спасавања и потраге.

Многи путеви су уништени, а бујица је однела и многе мостове.

Са друге стране, у Калифорнији су две особе страдале у шумском пожару.

У тој држави бесни пожар који се шири због јаког ветра а уништено је најмање 80 кућа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом