У нападима на мировну мисију УН у Малију убијене четири особе

Четири особе убијене су у два напада на мировну мисију УН у Малију, саопштиле су УН.

Портпарол мисије навео је да је један припадник мисије убијен, а тројица теже рањена ноћас у ракетном или минобацачком нападу на камп у граду Гао, док је још 10 припадника лакше рањено.

Недуго затим уследио је још један одвојени напад на локалну службу за снабдевање агенције УН за уклањање мина, у којем су убијена двојица малијских стражара и један међународни експерт, стоји у саопштењу.

УН нису изнеле детаљније информације о нападачима.

Исламски екстремисти често извршавају нападе на припаднике међународних мисија и малијске војнике, који заједно раде на решавању кризе на северу Малија, настале после војне кампање француских снага против џихадиста.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом