Курди покренули офанзиву на Мосул

Курдске снаге покренуле су офанзиву за повратак контроле над Мосулом, другим градом по величини у Ираку који је у рукама џихадиста Исламске државе.

Курдске снаге су уз помоћ авијације међународне коалиције, предвођене САД, покренуле офанзиву да од џихадиста преузму села источно од Мосула, саопштиле су курдске снаге.

Операција која је почела рано јутрос део је серије планираних операција за преузимање Мосула и околине.

У офанзиви учествује око 5.500 курдских бораца који имају значајну улогу у борби против џихадиста у Ираку. Исламска држава је заузела 2014. године велике делове територије Ирака, међу којима је Мосул.

Ирачке снаге су прошле недеље покренуле офанзиву на Фалуџу, другом упоришту џихадиста, које се налази око 50 километара западно од Багдада.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом