Роберт Фицо у болници

Словачки премијер Роберт Фицо смештен је у болницу у Братислави, вероватно због инфаркта, јављају словачки медији.

"Премијер Фицо смештен је у Народни институт кардиоваскуларних обољења да се обаве кардиолошки прегледи", саопштила је словачкој агенцији ТАСР портпарол Института Доброслава Крајачичова.

Словачки лист ДењикН јавио је да су 51-годишњег Фица превезла у болницу јутрос кола Хитне помоћи због наглих здравствених проблема уз претпоставку да је реч о инфаркту.

Фицо је данас требало да отпутује у Праг на сусрет са чешким премијером Бохуславом Соботком и председником Чешке Милошем Земаном.

Отказивање посете уз жеље за брзо оздрављење потврдио је на Твитеру и чешки премијер Бохуслав Соботка.

Фицо се није осећао добро још у уторак пошто је из здравствених разлога отказао сведочење на суду, премда су словачки медији навели да је током дана виђен како џогира са својим псом.

Посета Прагу неписана је али поштована традиција свих словачких премијера од распада Чехословачке - да нови словачки премијер и председник за прву инострану посету бира Праг, а нови чешки премијер и председник Братиславу.

Јуче је без обзира на тегобе од уторка Фицо водио седницу нове словачке коалиционе владе након избора 5. марта на којој је усвојила свој програм који ће предочити парламенту и затражити од посланика поверење да четири године води Словачку.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом