понедељак, 21.03.2016, 17:20 -> 17:28
Извор: Бета
Француска и Белгија раде на више стотина терористичких случајева
Белгијски државни тужилац Фредерик Ван Лев изјавио је да су белгијски истражитељи у борби против тероризма поред истраге париских напада прошле године радили на 315 случајева повезаних с тероризмом, а ове на још 60.
Париски тужилац Франсоа Молен рекао је да Француска ради на 244 терористичких случајева у којима су 772 особе оптужене или се за њима трага.
Ван Лев је рекао да, имајући у виду те бројеве, постоји "општа претња".
Молен и Ван Лев су на заједничкој конференцији за новинаре у Бриселу нагласили да су полиција и тужилаштва Француске и Белгије тесно сарађивали у проналажењу главног бегунца после париских терориситчких напада 13. новембра Салаха Абдеслама који је у петак ухваћен.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар