среда, 09.03.2016, 09:15 -> 13:05
Извор: Бета, Танјуг
Иран испалио ракете с натписом “Израел мора бити уништен”
Иранске балистичке ракете средњег домета дизајниране су да могу да погоде Израел, изјавио је командант ракетне јединице Револуционарне гарде, након што је војска тестирала две ракете. Бајден упозорио Иран да не крши нуклеарни споразум.
На ракетама је посало "Израел мора бити потпуно уништен", јавила је иранска агенција Фарс.
"Разлог због којег смо направили наше ракете са дометом од 2.000 километара је да би могле да, са безбедне даљине, погоде наше непријатеље ционистичког режима", рекао је бригадни генерал Амир Али Хаџизадех, јавила је иранска агенција ИСНА.
Амир Али Хаџизадех је запретио да ће "што више непријатељи буду јачали санкције, то ће жешћи бити одговор" Револуционарне гарде.
Две ракете испаљене су јутрос у оквиру војне вежбе са територије северног дела Ирана и погодиле су мете на југоистоку земље, удаљене 1.400 километара, пренео је Ројтерс.
Техеран је и јуче саопштио да су иранске оружане снаге извеле нова тестирања балистичких ракета како би демонстрирале "моћ застрашивања" и "спремност земље да употреби сва расположива средства у суочавању са претњама" упереним против територијалног интегритета Ирана.
Саопштење је пренела званична иранска новинска агенција ИРНА, описавши војну вежбу у којој су "балистичке ракете испаљене из силоса" у различитим деловима земље, наводи АФП.
Иранска агенција ИСНА преноси да је Иранска револуционарна гарда испалила јуче неколико балистичких ракета из силоса широм земље у оквиру војне вежбе.
Вашингтон је у јануару увео нове санкције Ирану због његовог ракетног програма убрзо након што су Техерану укинуте одвојене санкције које су биле везане за ирански нуклеарни програм, подсећа Франс прес.
Амерички потпредседник Џозеф Бајден упозорио је данас Иран да ће САД реаговати у случају да прекрши нуклеарни споразум постигнут са шест великих сила.
Бајден, који се налази у Израелу где је разговарао с премијером Бењамином Нетанјахуом, реаговао је на вест да је Иран данас испалио две балистичке ракете на којима је било исписано "Израел мора бити потпуно уништен".
"Иран с нуклеарним оружјем представља апсолутно неприхватљиву претњу Израелу, региону и САД. Ми ћемо реаговати ако Иран прекрши нуклеарни споразум", рекао је амерички потпредседник.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар