среда, 13.01.2016, 08:56 -> 09:52
Извор: Taнјуг
Немачка, безбедносна ситуација непромењена
Немачки министар правде Хајко Мас изјавио је да је безбедносна ситуација у Немачкој непромењена после самоубилачког бомбашког напада у Истанбулу у којем је убијено најмање десет особа, већином немачких туриста.
Хајко Мас истиче да се не може порећи да је Немачка на мети терориста.
"Због тога се општа опасност свакако не може порећи, али у овом тренутку нема конкретних назнака о метама евентуалног напада. Ипак, власти су под високим степеном узбуне", рекао је Мас телевизији АРД, а преноси Ројтерс.
Сиријски бомбаш-самоубица разнео се у туристички атрактивној четврти у центру Истанбула, на тргу Султанахмет, изазвавши снажну експлозију у којој је убијено 10, а рањено 15 људи.
Још нико није преузео одговорност за тај напад, а турске власти верују да је за њега одговорна Исламска држава.
Турски премијер Ахмет Давутоглу рекао је у телефонском разговору немачкој канцеларки Ангели Меркел да већину од десет људи убијених у експлозији чине немачки држављани.
Давутоглу је, такође, рекао Меркеловој да ће детаљи текуће истраге у вези са тим самоубилачким нападом бити подељене са немачким званичницима.
Немачка је упозорила своје грађане да избегавају гужве на атрактивним туристичким локацијама у Истанбулу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар