Могуће депортације због сексуалних напада у Келну

Тражиоци азила у Немачкој могли би да буду депортовани ако се утврди да су учествовали у серији пљачкашких и сексуалних напада у новогодишњој ноћи у Келну, саопштило је Министарство правде те земље.

Немачка полиција је саопштила да су очевици рекли да су нападачи "арапског или северноафричког порекла", додајући да има мало чврстих доказа о томе ко је починио нападе.

У Немачкој је током 2015. године регистровано скоро 1,1 милион тражилаца азила.

Званичници су, међутим, упозорили да је важно да се генерално не сумња на избеглице.

Немачки министар правде Хеико Мас изјавио је да би "депортације свакако биле разумљиве".

Рекао је да закон дозвољава депортацију људи у току поступка за азил, ако су осуђени на једну или више година затвора.

Немачке власти су саопштиле да је до сада више од стотину жена поднело кривичну пријаву због сексуалног напада и пљачке током новогодишње ноћи, укључујући две за силовање.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. април 2026.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом