УНХЦР: Турска примила највишšе избеглица, Пакистан други

Највећи број избеглица у 21. веку примила је Турска, док је на другом месту Пакистан, показују подаци УНХЦР-а.

Турска је данас дом за око 1,6 милиона избеглица, преноси сарајевски портал Кликс.

На крају 2014. године укупно 19,5 милиона особа имало је статус избеглица, док је 59,5 милиона особа имало статус расељних лица због различитих узрока као што су рат, суšша.

У 2014. највиšше избеглица било је из Авганистана, а у 2015. из Сирије.

Око 95 одсто расељених Сиријаца тренутно је уточишšте нашšло у некој од суседних земаља.

Пакистан је угостио око 2,5 милиона избеглица из Авганистана, што ову земљу чини другом на листи држава које су угостиле највећи број избеглица у 21. столећу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом