субота, 19.12.2015, 11:16 -> 11:41
Извор: Taнјуг
Иран извози у Русију девет тона обогаћеног уранијума
Иран ће у Русију извести око девет тона обогаћеног уранијума наредних дана, рекао је председник Иранске организације за атомску енергију Али Акбар Салехи, у тренутку када Техеран ограничава свој нуклеарни програм како би му се заузврат ублажиле санкције.
"У наредних пар дана око девет тона иранског обогаћеног уранијума биће извезено у Русију", рекао је Салехи, а пренео Ројтерс позивајући се на државну новинску агенцију ИРНА.
Иран и шест светских сила постигли су у јулу историјски споразум о иранском нуклеарном програму.
Нуклеарни преговори Ирана са САД, Русијом, Кином, Британијом, Француском и Немачком, који су почели крајем 2013, вођени су у циљу постизања споразума који би ублажио бојазни Запада да Техеран под плаштом цивилног нуклеарног програма развија оружје, у замену за ублажавање санкција које су нанеле велику штету иранској економији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар