четвртак, 17.12.2015, 18:36 -> 18:40
Абдеслам избегао хапшење у Бриселу?
Бегунац Салах Абдеслам је можда избегао хапшење два дана после терористичких напада у Паризу, када је белгијска полиција током ноћи спровела акцију претреса кућа у Бриселу у којима се он можда скривао, изјавио је белгијски федерални тужилац Ерик ван дер Сипт.
"Да ли је побегао? Или није? Нико не зна", рекао је Ван дер Сипт.
Према његовим речима, полицајци су 16. новембра у бриселском насељу Моленбек чекали почетак акције до 10.00 пре подне, између осталог, због закона у Белгији који забрањује претрес кућа у временском периоду од 9.00 до 17.00, осим у одређеним случајевима криминала.
Белгијске власти су такође желеле да се увере да неће угрозити муслимане који сваког јутра посећују оближњу џамију, као и децу која ујутро иду у школу, додао је Ерик ван дер Сипт.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар