Бразилски авион се вратио у Мадрид због претње бомбом

Авион бразилске авио-компаније ТАМ на линији од Мадрида до Сао Паола морао је због анонимне претње бомбом да се врати у шпанску престоницу, саопштио је авио-превозник.

Авион је полетео из Мадрида синоћ у 21.37 сати, а док се налазио изнад Марока стигла је претња бомбом па се авион окренуо натраг ка полазишту, пренела је агенција АФП.

ТАМ је "добио обавештење од шпанских власти да је на лету ЈЈ8065 наводно пријављена бомба. Авион се вратио на полазни аеродром и безбедно је слетео", навела је авио-компанија на Твитеру.

У септембру 2013. године је авион исте компаније на истој рути морао принудно да слети због турбуленција, при чему је повређено 15 људи.

Турбуленције су тада трајале само око десет секунди, али је то било довољно да избаци из седишта путнике који се нису везали.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом