субота, 14.11.2015, 11:20 -> 14:59
Извор: Танјуг
Исламска држава објавила видео са претњама Француској
За јучерашње нападе у Паризу, у којима је погинуло најмање 128 а рањено близу 200 људи, до сада нико није преузео одговорност. "Ројтерс" јавља да је Исламска држава објавила недатиран видео са претњама нападима на Француској уколико та земља настави да бомбардује њене припаднике.
Медијско крило Исламске државе, Медија центар Ел Хајат, упутило је претњу Француској преко екстремисте који је позвао муслимане у тој држави да изводе нападе.
"Све док настављате да бомбардујете, нећете мирно живети. Бојаћете се да идете и до пијаце", рекао је један екстремиста на арапском, окружен другим припадницима ИД, наводи британска агенција.
Руски Тас је пренео саопштење међународне организације СИТЕ, која прати активности исламиста на интернету, да ниједна терористичка група није до сада преузела одговорност за нападе.
"Налози које користе екстремисти на друштвеним мрежама препуни су позитивних коментара о терористичким активма у Паризу од 13. новембра. Спекулише се која група стоји иза њих. Многи корисници претпостављају да је то ИД", наводи се у саопштењу те организације.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар