Читај ми!

На Малдивима уведено ванредно стање

Председник Малдива прогласио је ванредно стање после експлозије у његовом глисеру и открића експлозивне направе и скривеног оружја у близини његове резиденције.

Главни тужилац Мухамед Анил рекао је да је председник Јамин Абдул Гајум одлучио да, у циљу заштите јавне безбедности, ограничи кључна права грађана на 30 дана.

"Војска и полиција су пронашли оружје и експлозив на две локације у њиховим операцијама. Пошто може да буде претња за јавност и нацију, Национални савез за безбедност је саветовао да се предузму хитни кораци на заштити народа Малдива", рекао је Анил, пренела је агенција АП.

На Малдивима је напето од 28. септембра после експлозије у председниковом глисеру у којој је Гајум остао неповређен, али су повређени његова супруга и два његова помоћника.

Ту експлозију је, врло брзо, званични Мале окарактерисао као покушај атентата.

Уследило је низ хапшења, укључујући потпредседника државе, под сумњом за умешаност у експлозију.

Амерички ФБИ се укључио у истрагу експлозије и навео да нису пронашли доказе да је експлозија била изазвана бомбом.

Војска је јуче пронашла бомбу ручне израде у паркираном возилу у близини председникове резиденције. Неколико дана раније, пронађено је оружје на острву које важи за туристичко одредиште у Индијском океану на југу Азије.

Малдиви су најпознатији по луксузним хотелима и лепим плажама.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом