четвртак, 15.10.2015, 12:17 -> 12:22
САД, родитељи претукли синове у цркви, један преминуо
Један тинејџер је преминуо, док је његов брат теже повређен, пошто су их брутално претукли њихови родитељи, сестра и чланови једне цркве у америчкој држави Њујорк, тражећи од младића да признају своје грехе, саопштила је полиција, преноси АП.
Полиција је навела да се "духовно преваспитавање" у цркви Реч живота у Њу Хартфорду, претворило у вишечасовни напад у недељу увече у коме су Лукас Леонард (19) и његов брат Кристофер (17) ударани песницама и шутирани, при чему су задобили бројне унутрашње повреде, преноси Танјуг.
Лукас је у једном тренутку престао да дише и рођаци су га превезли у болницу где је преминуо, док је полиција у цркви пронашла његовог млађег брата, који је потом пребачен у болницу у тешком стању.
"Оба брата била су подвргнута физичком кажњавању у току неколико сати, у нади да ће признати раније грехе и тражити опроштај", рекао је шеф локалне полиције Мајкл Инсера.
Њихови родитељи Брус и Дебора Леонард, ухапшени су и оптужени за убиство.
Ухапшена су, такође, још четири члана цркве, међу којима и старија сестра жртава, који су оптужени за напад другог степена.
Полиција очекује да ће у овом случају бити још хапшења, а седморо деце одвели су радници социјалне службе.
Како су известили амерички медији, суд је одредио 100.000 долара кауције за родитеље и по 50.000 долара за остале ухапшене, а сви су се изјаснили да нису криви.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар