Читај ми!

Смењен шеф мировне мисије у Центаралноафричкој Републици

Генерални секретар УН Бан Кимун објавио је да је отпустио шефа мировне мисије у Централноафричкој Републици, пошто су мировне снаге оптужене за сексуално злостављање деце.

Сенегалски дипломата Бабакар Гај "понудио је оставку на мој захтев", рекао је Бан Кимун новинарима у седишту УН у Њујорку, преноси АФП.

Тај потез уследио је после најновије оптужбе да је миротворац из МИНУСЦА силовао дванаестогодишњу девојчицу, месец дана пошто су за слично недело оптужени војници из мароканских и бурундских јединица.

Силовање и убиство тинејджера и његовог оца догодило се током операције хапшења бившег шефа побуњеника у муслиманској четврти Бангуи, 2. и 3. августа.

Тада је убијено пет особа међу којима и миротворац из Камеруна.

Француска је одвојено истраживала оптужбе да су њени војници у мисији у Центаралноафричкој Републици приморавали децу на секс у замену за храну.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом