Читај ми!

Преврнуо се трајект на Филипинима, најмање 36 жртава

Трајект са 189 путника и члана посаде преврнуо се у централним Филипинима због огромних таласа. Погинуло најмање 36 особа, а најмање 118 је преживело.

За сада није јасно да ли су преживели спасени или су сами дошли до обале пливајући, преноси Танјуг.

Полиција је рекла да се на трајекту "Ким Нирвана" налазило 173 путника и 16 чланова посаде, преноси 

Локална обалска стража наводи да је трајект запловио из града Ормок у централном делу Филипина ка острву Камотес, кад се преврнуо и почео да тоне, јавила је агенција АФП.

Трајекти су окосница поморског превоза између острва која чине Филипине, али је тај вид саобраћаја лоше регулисан, а пловила се слабо одржавају, што је последњих година резултовало честим несрећама са стотинама жртава.

Најгора таква несрећа се догодила 1987. године, кад се трајект "Доња Пас" сударио са нафтним танкером, при чему је погинуло више од 4.300 људи.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом