ДНР: Погинуло 10.000 људи у Украјини

Током војног сукоба у региону Донбас у Украјини, погинуло је између шест и 10.000 цивила, саопштио је председник Народног савета "Доњецке Народне Републике" Андреј Пургин. Према последњим подацима УН, број цивилних жртава је око 6.000.

Канцеларија високог комесара УН за људска права саопштила је да је у сукобима на истоку Украјине, од 14. априла 2014. погинуло 6.243 људи, док је 15.615 повређено, преноси Танјуг.

Портпаролка Канцеларије је, међутим, упозорила да би тај број могао да буде већи, преноси Спутњик.

Украјинске власти су у априлу прошле године почеле војну операцију против становништва на истоку земље, које је било незадовољно државним превратом у Кијеву, подсећа портал.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом