среда, 01.04.2015, 11:33 -> 17:46
Џерманвингс, апел за предају снимака несреће
Главни истражитељ пада авиона "Џерманвингса" тужилац Брис Робен позвао је сваког ко поседује снимак несреће да га преда властима. Листови "Билд" и Пари мач" тврде да су имали увид у видео-снимак на којем су забележени последњи тренуци пре трагедије. Француски жандарми оспоравају аутентичност снимка.
Брис Робeн је рекао да видео-снимци несреће још нису званичан део истраге, али да било ко ко поседује снимак "мора да га одмах преда истражитељима", јавља АФП, преноси Танјуг.
Видео-снимак са мобилног телефона "толико је хаотичан да је тешко идентификовати људе, али звуци и вриштање путника јасно сведоче да су они били свесни шта ће им се догодити", објавио је француски лист Пари мач, који је, као и немачки Билд, објавио снимак.
Како се снимак ближи крају, после снажног удара, јачег од осталих, вриштање је све гласније, а затим је наступила тишина. Листови наводе да им је снимак "доставио извор близак истрази".
Пуковник Жан-Марк Менишини, један од жандарма који руководе истрагом, каже да су тврдње о аутентичности снимка "потпуно лажне", преноси француски лист Фигаро.
Истражитељи наводе да међу више од 4.000 делова, односно остатака авиона и делова тела погинулих, јесу пронађени и мобилни телефони, али Менишини истиче да садржина тих телефона још није испитана.
"Сви ти телефони се за сада налазе у месту Сен-лез-Алп. Ако су неки људи са лица места узели мобилне телефоне, ја за то не знам", прецизирао је тужилац Брис Робен.
Стручњаци за авионске несреће су сагласни да није немогуће пронаћи мобилне телефоне или њихове картице међу крхотинама на тако великој површини и подсећају да се то раније већ дешавало, наводи Фигаро.
Месеци за индентификацију тела
Званичници у националној криминалистичкој лабораторији близу Париза наводе да ће бити потребно неколико месеци за завршетак мукотрпног процеса идентификације и да тела настрадалих буду враћена породицама, пренео је АП.
Истражитељи верују да је копилот Андреас Лубиц намерно срушио авион и покушавају да утврде разлог.
Извршни директори "Луфтханзе" и њеног нискотарифног огранка "Џерманвингс" допутовали су данас у Сен-лез-Алп, на место погибије 150 путника и чланова посаде "ербаса А320".
"Луфтханза" је уторак саопштила да је знала да је Лубиц патио од "озбиљне депресије" пре него што је завршио обуку лета у немачкој компанији, али да је на свим медицинским тестовима након тога прошао.
Авион "ербас А-320" срушио се 24. марта у Алпима на југу Француске, 100 километара северно од Нице, док је летео из Барселоне у Диселдорф, а у несрећи је живот изгубило свих 144 путника и шест чланова посаде.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар