Читај ми!

Аустријски тужиоци страхују од џихадиста

После хапшења групе џихадиста у Аустрији, међу којима се Мирсад Омеровић води као главни осумњичени за регрутовање и финансирање Исламске државе, државни тужиоци страхују за своју безбедност.

Аустријски тужиоци стрепе од осветничких напада, тврди бечки дневник Курир, додајући да су они затражили да се не помињу њихова имена у јавности, преноси Танјуг.

Удружење тужиоца је министру правосуђа Волфгангу Брандштетеру упутило захтев да имена тужиоца који се буду бавили случајевима у вези са џихадизмом не помињу у јавности.

Истичу да се не боје од исламистичких организација, већ више од појединаца који би могли да покушају да нападну тужиоца за којег би сазнали да оптужује њихову верску браћу.

Државни тужилац који је крајем новембра у Грацу наложио хапшење 14 џихадиста од тог дана се налази под строком полицијском заштитом.

Иначе његово име није помињано у медијима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом