петак, 21.11.2014, 10:59 -> 11:15
Папино обезбеђење страхује због дронова
Особе задужене за безбедност папе Фрање, познатог по томе да није склон изолацији, страхују да би он могао бити мета атентата, а додатан страх појавио се након што је на недавној утакмици у Београду пуштен дрон са заставом “велике Албаније”.
Загребачки Јутарњи лист пише да би, на пример, папа могао бити мета таквог дрона са експлозивом током аудијенције коју одржава средом на Тргу Светог Петра у Риму, преноси Танјуг.
Због тога је, како се наводи, појачан притисак на папу да пристане на додатне мере опреза.
Иако је тзв. Исламска држава најавила да се неће смирити док се не скрасе "под римском маслином", особе задужене за папину безбеднст не боје се терориста колико издвојених појединаца, кадрих да се баце у акције типа "сам свој мајстор атентата", пише загребачки дневник.
Они страхују не само од могућег атентата током неке од миса, већ и од папиних све рискантнијих путовања.
"Страховали су током папине посете Албанији, а када су видели албански дрон над стадионом у Београду, колена су им се додатно смекшала. Једва су успели, па и претњама, да убеде папу да одустане од плана да на повратку из Кореје сврати у Курдистан и оданде упути апел против убијања 'у Божје име'", пише Јутарњи лист.
Папино обезбеђене се боји да је Дом свете Марте, где станује поглавар римокатолика рањив, па би најрадије папу сместили у изолацију Апостолске палате, кад већ не могу у подземни бункер Тајног архива.
Ужасавају се, пише лист, што папа не користи ни блиндирани папамобил, ни блиндиране лимузине.
"Једва су га присилили да не шета Римом изван 'ватиканског затвора', како га је звао св. Јован Павле Други. Папа Фрања се узда у Бога, рачунајући не да ће га он заштитити, него да би Бог учинио да и његова евентуална погибија буде на корист вере", наводи Јутарњи лист.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар