субота, 04.10.2014, 10:54 -> 19:25
Лидер Хонгконга: Мир до понедељка или...
Уколико се не обезбеде услови за отварање владиних институција и школа у понедељак, полиција ће предузети неопходне мере, поручио лидер Хонгконга Леунг Чунјинг. И данас сукоби продемократских демонстраната и противника протеста.
Леунг је позвао демоностранте да омогуће влади и грађанима да се "врате нормалном животу", после недељу дана протеста и нереда, јавља Би-Би-Си.
У међувемену, избили су нови сукоби продемократских демонстраната и противника протеста. У предграђу Монг Кок се сумња да су криминалне банде узрок насиља.
Полиција је интервенисала да би спречила ескалацију насиља, али око 2.000 учесника демонстрација се и даље налази на великој раскрсници, преноси Ројтерс.
Демонстранти најављују да неће дозволити да буду отерани са улица током викенда.
Вође студентског покрета за демократију су јуче отказали планиране разговоре са властима, након што је, како су навели, полиција игнорисала насиље "Тријада" против мирних демонстраната.
Разговори са шефицом администрације Кери Лам, која је "број два" у Хонгконгу, били су планирани за данас, а студентски покрет сумњичи кинеске снаге да стоје иза напада на демонстранте.
У спору око изборног система је у четвртак и петак дошло до окршаја. Присталице демократског протеста сукобили су се са противницима и снагама безбедности.
Студентске вође тврде да је за сукоб крив "организовани напад", и оптужују полицију да их не штити довољно и да није ухапсила нападаче.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар