понедељак, 15.09.2014, 15:29 -> 16:11
Нови Зеланд шпијунира грађане?
Влада Новог Зеланда сарађује са САД у спровођењу масовног надзора својих грађана, открили су бивши агент америчке НСА Едвард Сноуден и оснивач Викиликса Џулијен Асанж.
Едвард Сноуден и Џулијен Асанж су се, повезани видео-линком, обратили на конференцији за медије која је одржана у Окленду на Новом Зеланду у организацији интернет предузетника Кима Доткома, који ће предводити своју странку на предстојећим општим изборима, јављају агенције, преноси Танјуг.
"Када контролишете систем надзора неке државе ви, у ствари, анексирате ту земљу, а то се управо дешава на Новом Зеланду", рекао је Асанж, који се већ три године налази у азилу у амбасади Еквадора у Лондону.
Сноуден је потврдио да се на Новом Зеланду врши масовни надзор комуникација грађана, не само у сврху сајбер безбедности, него се користи за читање приватне електронске поште, телефонских порука и интернет страница.
"Ако живите на Новом Зеланду, вас прате", тврди Сноуден, који је добио азил у Русији.
Премијер Новог Зеланда Џон Ки рекао је да "не постоји масовни надзор Новозеланђана" и да Ким Дотком покушава да прикупи гласове на овај начин.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар