Извршена смртна казна у Тексасу

Мушкарац осуђен због убиства ванбрачне супруге и њеног брата пре више од 20 година у Хјустону синоћ је погубљен убризгавањем смртоносне инјекције пентобарбитала.

Егзекуција Вилија Тротија изведена је око сат и по након што је Амерички врховни суд одбацио његову последњу молбу за помиловање, јавио је АП, преноси Танјуг.

У молби, Троти је навео да није имао адекватну правну помоћ током суђења и поставио питање о деловању смртоносне инјекције.

Пошто му је убризган пентобарбитал, Троти је затворио очи и након осам удисаја и издисаја, преминуо је.

Признао је да је пуцао у Барбару Канаду (24) и њеног брата Титуса Канаду (28) у кући њихових родитеља у Хјустону, али је рекао да је пуцао насумице и у самоодбрани.

Тужиоци су, пак, навели да је Троти претио Канади да ће је убити ако му се не врати, што је, како су рекли, и учинио када је отворио ватру на њих у кући њених родитеља.

Тротијев адвокат је, такође, поставио питање ефикасности смртоносне инјекције, која би могла да изазове ужасне болове.

Држава Тексас је одговорила да рок трајања инјекције истиче крајем месеца и да су ранији тестови показали да има довољну моћ да усмрти.

Ово је осма егзекуција извршена у Тексасу током 2014. године, који за разлику од других америчких држава које користе комбинацију више супстанци, у смртоносној инјекцији користе само смртоносну дозу пентобарбитала.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 30. април 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом