Читај ми!

Експлозија у Кини, више од тридесет жртава

Најмање 31 особа је погинула, а више од 90 људи је повређено у експлозији у Урумћију, главном граду региона Синђијанг на западу Кине.

Два возила су се залетела на пијацу пуну људи и из њих је избачен експлозив, известила је кинеска државна агенција Синхуа, позивајући се на очевице.

Са места напада, које је полиција блокирала, уздижу се пламен и густ дим, преноси Танјуг.

Синђијанг је био поприште бројних напада. У експлозији бомбе на железничкој станици прошлог месеца убијено је троје, а рањено 79 људи.

Власти за нападе окривљују радикалне ујгурске муслимане, који се противе владавини Пекинга у том региону.

У сукобима између Кинеза и Ујгура у Урумћију 2009. године убијено је скоро 200 људи.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 27. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом