понедељак, 05.05.2014, 21:14 -> 23:20
Вашингтон, добродошлица за сиријску опозицију
Америчка администрација одобрила је сиријској опозицији да у Вашингтону отвори своју званичну дипломатску мисију. Опозицији добила помоћ од 27 милиона долара, која неће обухватати оружје.
Укупна помоћ коју је америчка администрација упутила сиријској опозицији за три године колико траје конфликт у тој земљи достићи ће 287 милиона америчких долара, јавља АП, преноси Танјуг.
Стејт департмент је саопштио да дипломатска мисија нема статус амбасаде, али ће се, према америчком закону, сматрати као страна мисија.
Њен претходни статус био је неформална канцеларија за везу.
Америчка влада, подсећа АП, сиријски Опозициони савет признаје као легитимног представника сиријској народа од децембра 2012. године.
Стејт департмент је у марту суспендовао рад сиријске амбасаде у Вашингтону.
Данашње саопштење уследило је уочи састанка ове седмице између високог америчког функционера и његовог госта, председника Опозиционог савета Ахмада ал Џарбе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар