уторак, 31.12.2013, 12:15 -> 12:35
Нова година, спектакли широм света
Острва Самоа и Кирибати прва ушла у 2014. годину. Спектакуларни ватромети у Мелбурну и Сиднеју. Последњи су у Нову годину ушли становници Америчке Самое, читав дан након Самое, иако их дели само 80 километара.
12.10 - Становници Америчке Самое последњи су ушли у 2014. годину.
6.10 - На њујоршком Тајмс скверу око милион људи дочекало Нову годину. На Копакабани, у Рио де Жанеиру, два милиона људи.
01.01 - Још један спектакуларни ватромет у Лондону...
00.01 - Срећна вам Нова година. У 2014. годину ушли и Немачка, Француска, Италија, Шпанија...
23.01 - Нова година стигла у Грчку, Израел, Финску...
21.00 - Великим ватрометом у Москви обележен почетак нове године. Нова, 2014. година стигла у Европу
21.00 - Спектакл у Дубаију.
17.06 - Становници Хонгконга 2014. годину дочекали са, до сада, највећим ватрометом. У Пекингу величанствен дочек крај Кинеског зида.
16.02 - Нова година стигла и у Јапан! На токијском торњу засветлео број 2014, а из оближњег храма чују се звона.
14.10 - Сиднеј и Мелбурн дочекали 2014. годину. Око милион и по посетилаца гледало ватромете у та два града. Аустралијанци тврде да су остатку света поставили "домаћи задатак". Ватромет у Сиднеју трајао осам минута.
12.00 - Спектакуларним ватрометом у Окланду, становници Новог Зеланда дочекали Нову годину.
Становници јужнопацифичких острва Самое и Кирибата први су у свету ушли у 2014. годину, у 11 часова по средњоевропском времену.
Самоа, острво са 180.000 становника, пре две године је због економских разлога променила страну на датумској граници, с њене источне стране прешла на западну, и од тада у нову годину улази прва, а не последња као раније.
За разлику од њих, становници Киритимата, то јест Божићног острва, навикли су да у нове године улазе први. Киритимати је најисточнији део пацифичке острвске државе Кирибати, открио га је капетан Џејмс Кук на сам Божић, па је у свету познат и под називом Божићно острво.
У 2014. годину ће последњи ући становници Америчке Самое, читав дан након Самое, иако их дели само 80 километара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар