уторак, 25.06.2013, 17:25 -> 17:37
Јеремић и Рахој о реформи СБ УН
Шпански премијер Маријано Рахој и председник Генералне скупштине УН Вук Јеремић разговарали о реформи Савета безбедности УН и подршци Србији на њеном европском путу.
Председник Генералне скупштине Уједињених нација Вук Јеремић састао се у Мадриду са шпанским премијером Маријаном Рахојем, са којим је разговарао о реформи Савета безбедности и о предстојећим корацима у том процесу.
Јеремић ће председавати великим састанком држава чланица УН на ту тему, који ће у четвртак бити одржан у Њујорку.
Председник ГС УН је упознао Рахоја са током израде глобалних циљева одрживог развоја, као и нове развојне стратегије Уједињених нација за период након 2015. године.
Јеремић је свом домаћину представио наредне тематске дебате српског председавања, са посебним акцентом на расправу у јулу о социјалној неједнакости, о којој је било речи и током сусрета са папом Фрањом, као и на дебату о улози међународних агенција за процену кредитног рејтинга, која је планирана за септембар.
Рахој је показао велико интересовање за ове две дебате и најавио учешће Шпаније на високом нивоу, додаје се у саопштењу.
Јеремић и Рахој су истакли значај поштовања међународног права у савременим односима између држава и сложили су се да Србија заслужује подршку и разумевање Европске уније.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар