Читај ми!

Беч, ухапшени фалсификатори динара

Банда фалсификатора новца с простора бивше Југославије разбијена у Бечу. Откривен већи број радионица у којима су фалсификовани пасоши, личне карте, возачке дозволе и новац, и то највише српски динари.

Аустријска полиција и тужилаштво у сарадњи са Еурополом раскринкали су у Бечу велику банду фалсификатора, од којих већина долази са простора бивше Југославије.

Како преносе аустријски медији, у обимној полицијској рацији откривен је већи број радионица у којима су фалсификовани пасоши, личне карте, возачке дозволе и новац, и то највише српски динари који су, како се наводи, били намењени "крупној трговини" некретнинама у Србији.

Банда фалсификатора је, преносе медији, лажним исправама снабдевала криминалце широм света и "у великом стилу" штампала новац за куповину некретнина.

Приликом 12 претреса станова у Бечу полиција је успела да заплени праве штамаприје новца.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 04. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом