четвртак, 09.05.2013, 14:10 -> 14:28
Камерон: Британија остаје у ЕУ
Било би погрешно да Британија напусти ЕУ, рекао премијер Дејвид Камерон, али и обећао да ће, ако остане на власти, до 2017. године бити одржан референдум о том питању.
Британски премијер Дејвид Камерон изнео је критику на рачун своје Конзервативне партије и рекао да би било погрешно да Велика Британија напусти Европску унију (ЕУ).
"Неки песимисти наводе да нема изгледа да ће доћи до реформе ЕУ, једноставно треба отићи. Мислим да греше. Мислим да су могуће промене и реформа те организације", рекао је британски премијер.
Под притиском евроскептика у оквиру своје партије и Британаца који сматрају да се Брисел меша у унутрашња финансијска питања, Камерон је обећао да ће, ако на изборима 2015. године победе његови конзервативци, до 2017. године бити сазван референдум о изласку земље из ЕУ.
Камерон је на Другој конференцији о вредности улагања која се одржава данас у Лондону у организације британске владе, нагласио своју одлучност да настави са смањењем британског буџетског дефицита на "разумну и одмерену меру" и инсистирање на новим договорима између ЕУ, САД и Канаде.
Британски премијер је, такође, рекао да ће наставити да брани британски финансијски сектор од неких мера ЕУ, као што је планирана реформа опорезивања који је договорен међу већином земаља у евро зони, а што ће утицати на тај светски пословни центар.
"Не би требало више да бескрајно трошимо време на политику нападања банака и финансијских институција. Уколико желите да се економија опорави и бележи привредни раст, морате да радите на њеном јачању", приметио је Камерон.
Британски премијер сматра да је у интересу Британије да остане земља која је "јединствено добро повезана са светом", пренела је агенција Ројтерс.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар