недеља, 05.05.2013, 15:55 -> 22:15
Дозвољено бављење спортом, али у бурци
Посебном директивом, саудијске власти дале су право ученицама у приватним школама да се баве спортом. Мером, према свему судећи, нису обухваћене ученице у државним школама. Министарство је, ипак, затражило да школе обезбеде ученицама адекватну одећу за спортске активности.
Власти у Саудијској Арабији дале су право ученицама у приватним школама да се баве спортом, саопштило је Министарство образовања у Ријаду.
То представља корак ка ублажавању ограничења женама у ултра конзервативној краљевини, пренео је АФП.
У директиви Министарства, објављеној у саудијској штампи, наводи се да је приватним школама за особе женског пола речено да "уведу одређен број правила ради регулисања спортских активности".
Не помињу се, међутим, државне школе које похађа већина ученица а које, према свему судећи, нису обухваћене овом мером.
Министарство је, ипак, затражило да школе обезбеде ученицама адекватну одећу за спортске активности и да саудијски тренери женског пола имају приоритет у запошљавању на таквим местима.
Министарство је указало да неке приватне школе већ нуде физичко образовање, али без икаквих регулатива које би биле слеђене.
Жене у Саудијској Арабији морају да буду покривене, не могу да возе кола нити да путују у иностранство без дозволе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар