Читај ми!

Нова ерупција Етне

Највиши вулкан у Европи Етна поново прорадио, избацујући лаву и пепео на висину од чак три километара.

Вулкан Етна, један од најактивнијих у свету, прорадио је осми пут ове године, избацујући из новоформираног кратера лаву и пепео на висину и до три километара.

Ужарена лава из новог кратера потекла је ка долини Буфле, а услед снажног ветра, околна села су прекривена вулканским пепелом. Из превентивних мера локални аеродром био је затворен сат времена.

Власти у четири дистрикта забраниле су саобраћај за моторе и скутере и ограничила брзину кретања аутомобила до 20 километара на час.

Стручњаци наводе да је ова ерупција Етне била најснажнија у низу ерупција забежених у последњих месец дана.

Италијански Национални институт за геофизику и вулканологију недавно је регистровао повећану експлозивну активност вулкана. Само у фебруару забежено је пет ерупција за четири дана.

Вулкан Етна, чија је висина 3.330 метара, налази се на источној обали Сицилије и један је од најактивнијих на свету, јер је готово у непрекидној фази ерупције.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. јул 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом