Читај ми!

Несрећа у руднику у Кини

Десет рудара заробљено, а 37 је погинуло у несрећи у руднику у Кини. Високе температуре и концентрација угљен-моноксида отежавају спасавање.

У несрећи у руднику у Кини погинуло је 37 рудара, а високе температуре и концентрација угљен-моноксида отежавају спасавање 10 рудара који су још увек заробљени.

Експлозија у руднику угља Сјаођаван у југозападној кинеској провинцији Сичуан догодила се у среду. У тренутку несреће у руднику се налазило 154 рудара, међу којима је спаsено 107, од којих је 50 отровано угљен-моноксидом, а седам је у критичном стању.

Полиција је после несреће привела власнике рудника.

Несрећа у Сиаојиавану најгора je од 2009. године када је у руднику у провинцији Хејлунгђанг погинуло 108 рудара.

Кинеска државна агенција Синхуа јавила је да је спасавање рудара озбиљно отежано због високих температура и концентрације карбон-моноксида, тако да спасиоци могу да у рудник уђу искључиво опремљени заштитним маскама.

Несреће у рудницима у Кини су честа појава, због недовољног поштовања безбедносних правила.

Прошле године је у несрећама у рудницима у Кини погинуло 1.973 рудара, што је 19 одсто мање него претходне године, а државна управа за безбедност на раду је прошле недеље саопштила да ће бити затворено више од 600 малих рудника угља, који се сматрају опаснијим од великих.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 06. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом