Читај ми!

Берлускони упозорава Берлин

Европска централна банка мора да почне да штампа новац и гарантује за јавне дугове њених чланица, рекао Силвио Берлускони. У супротном, Немачка треба да напусти еврозону, или сви храбро да кажемо "збогом евро", упозорио је Берлускони.

Немачка мора да прихвати захтеве да Централна европска банка почне да штампа новац и гарантује за јавне дугове чланица еврозоне, а ако то не жели треба да напусти еврозону, поручио је бивши италијански премијер Силвио Берлускони.

"Централна еропска банка мора да промени своју намену. Треба да постане последњи гарант за јавне дугове чланица еврозоне и да почне да штампа евре", рекао је Берлускони пред парламентом.

У супротном, како каже Берлускони, треба храбро рећи "збогом евро".

"Прва опција је да напустимо еврозону, али останемо у Европској унији. Друга могућност је да тражимо од Немачке да она напусти еврозону и врати се на марку", истакао је Берлускони.

Бивши италијански премијер, чија је партија и даље најјача у парламенту, затражио је и од премијера Италије Марија Монтија да промени економску политику.

"Моја, можда луда идеја, је да Национална банка Италије почне да штампа евре, или да се вратимо на лиру. Позивам вас да ово пажљиво и темељно размотрите", поручио је Берлускони Монтију.

Речи бившег италијанског премијера, упркос томе што више није на тој функцији, морају да се узму са великом дозом озбиљности пошто Монтијева технократска влада, која није победила на изборима, зависи од парламентарне подршке Берлусконијеве странке.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. септембар 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом