четвртак, 08.03.2012, 18:59 -> 20:01
Бити или не бити!
Борићу се свим силама да освојим други мандат. У противном, повлачим се из политике, каже француски председник Никола Саркози пред изборе који ће се одржати 22. априла. Најновије анкете предвиђају победу противкандидата Франсоа Оланда у другом кругу избора.
Француски председник Никола Саркози најавио да ће се борити свим силама да освоји други мандат, али и да ће се повући из политике ако изгуби на изборима чији је први круг заказан за 22. април, а други за 6. мај.
Саркози који, према анкетама јавног мњења шест недеља уочи првог круга председничких избора, све више заостаје за противкандидатом социјалистом Франсоа Оландом, критиковао је недовољно политичко и међународно искуство Оланда, јер би то могло да представља проблем у време економске кризе, преноси Ројтерс.
"Забринут сам кад погледам програм кандидата социјалиста и забринут сам због његовог недовољног искуства у овако кризном периоду. Али, ако француски народ нема поверење у мене, да ли стварно мислите да ћу остати у политици? Одговор је не", рекао је Саркози за радио РМЦ.
Оланд је, према анкетама, ове недеље повећао своју предност за два процентна поена тако да сада ужива подршку 30 одсто испитаника, а Саркози 28.
Анкета коју је спровела агенција ЦСА, предвиђа да ће у другом кругу избора 6. маја Оланд освојити 56 одсто, а Саркози 44 одсто гласова.
"Борићу се свом својом снагом да задобијем ваше поверење, да вас заштитим и водим. Желим да изградим јаку Француску, али ако то не буде ваш избор, повући ћу се, тако стоје ствари", рекао је Саркози.
Гостујући у трочасовној дебати, Саркози је рекао да није обесхрабрен слабим резултатима анкета и да је једна од његових карактеристика да никад не одустаје. За недељу је најављен велики митинг у Паризу.
Француски медији, међутим, наводе да у његовом изборном тиму расте забринутост што Саркозијеви напори да превазиђе опште незадовољство грађана његовим личним стилом и трогодишњом суморном економском ситуацијом у земљи, не дају резултате.
Саркози је почео кампању средином фебруара неколико недеља после Оланда и одлучио се за стратегију постепеног представљања својих идеја.
Међутим, након доброг почетка, анкете су почеле да показују да се Французи све више окрећу ка Оланду.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар