петак, 13.01.2012, 16:21 -> 18:40
Казне за лоше плакање
Грађани Северне Кореје који нису довољно жалили преминулог вођу Ким Џонг Ила послати у радне логоре. Кажњени и они који су критиковали наследника Ким Џонг Уна.
Сви они који нису довољно или на прави начин жалили због смрти севернокорејског вође Ким Џон Ила послати су у радне логоре на издржавање вишемесечних казни, објавио је један јужнокорејски лист, преноси Фонет.
На шест месеци принудног рада осуђени су они који нису учествовали у организованом жаљењу, или су одлазили на те манифестације али нису плакали нити показивали искрене емоције, објавио је дневник НК.
Они који су задовољили тај критеријум, али су критиковали одлуку да власт буде пренета на трећу генерацију породице Ким, послати су у кампове за преваспитавање, или су са члановима породице протерани из градова у села, преноси ДПА.
Ким Џон Ил преминуо је 17. децембра у 69. години, а неколико дана касније власт је преузео његов најмлађи син Ким Џонг Ун.
Када је завршена жалост, у локалним партијским комитетима и партијским огранцима у предузећима одржани су састанци на којима су критиковани они који се нису понашали на прави начин, а потом су казне изрицане.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 49
Пошаљи коментар