среда, 09.11.2011, 20:51 -> 22:18
"Ламес" у Сремској Митровици
Италијанска "Ламес" група планира да уложи осам милона евра у изградњу фабрике у Сремској Митровици. Ламес производи дизаче прозора за аутомобилску индустрију - Фијат, Ферари, Масерати, Пежо, Ситроен - и планира да запосли 250 радника.
Италијанска компанија "Ламес" добила је од Сремске Митровице око пет хектара градског земљишта у радној зони, близу аутопута, за изградњу хале површине 7.200 квадратних метара.
У Сремској Митровици, потписан је уговор између града и италијанске компаније "Ламес" која производи дизаче за аутомобилска стакла.
Уговор су потписали и генерални директор "Ламеса" Андреа Бертилоти и министар економије и регионалног развоја Небојша Ћирић о додели подстицајних средстава. За свако новоотворено радно место, италијанска компанија добиће 7.000 евра.
"Ламес" ће до краја 2012. запослити 250 радника, а тренутно је на обуци двадесетак радника.
Градоначелник Бранислав Недимовић каже да је град учинио све како би ова инвестиција дошла у Сремску Митровицу: "Било је много заинтересованих за ово, била је права утакмица и ми смо победили."
Ивана Тодоров је међу радницима који су на обуци: "Завршила сам шумарски факултет. Дошла сам овде јер мислим да Ламес има перспективу и у Сремској Митровици и у свету."
Андреа Бертилоти, генерални директор Ламеса, сигуран је да ће фабрика већ следеће године успети да повећа производњу: "Очекујемо велике резултате од фабрике која је део ЛАМЕС групе."
Према речима министра Небојше Ћирића долазак Ламеса у Сремску Митровицу показује да је Србија атрактивно место за инвеститоре: "Од момента када овде почне производња, ми ћемо за 12-13 месеци све што смо дали добити назад, кроз порезе, доприносе."
Захваљујући подршци Републике, уз сарадњу са покрајинском владом и локалним самоуправама, у последње време често присуствујемо отварањима страних погона у Војводини, рекао је Мирослав Васин, покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова. "Сад их има више од 230, са преко 62.000 запослених радника."
Горан Поповић, директор фабрике у Сремској Митровици, наглашава да је планирано улагање 8 милиона евра, са више од 40 милиона евра прихода годишње и више од 80 одсто извоза.
Производња у Сремској Митровици требало би да почне у децембра у изнајмљеном простору, а хала ће бити завршена у априлу следеће године.
Највећи купци производа ове компаније су Фијат, Ферари, Масерати, Пежо, Ситроен.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар