Читај ми!

Лауреати 31. Бориних дана

Најбоље глумачко остварење на 31. Бориним данима - газда Богољуб Љубомира Бандовића у представи "Пазарни дан", најбоља представа - "Живот у тесним ципелама" Душана Ковачевића.

На 31. Бориним позоришним данима у Врању, у такмичарском делу, приказане су четири представе београдских позоришта и премијера домаћег ансамбла.

Карта више тражена је за све представе. Они који су имали среће да набаве карте гледали су представе које су обележиле протеклу сезону:  "Живот у тесним ципелама" Звездара театра, "Елијахову столицу", у режији Бориса Лијешевића, "Хипермнезију", Селме Спахић, премијеру "Аутопутем" врањског позоришта и "Пазарни дан" Атељеа 212. 

После представе "Пазарни дан" у режији Егона Савина, жири је саопштио одлуку: награда за најбоље глумачко остварење припала је Љубомиру Бандовићу, за улогу газда Богољуба у представи Атељеа 212.

Најбољу представу бирала је публика: победио је "Живот у тесним ципелама" Звездара театра, у режији Душана Ковачевића.

Борини позоришни дани завршавају се вечерас, драмом "Ја и ти" коју глумци Битеф театра играју у част награђених.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом